КДНЗ ясла-садок № 404 м.Донецьк

 





Доктор радить, консультує, інформує

 

                             Як захистити організм дитини від грипу та застуди?                                                                                                                                                                                      

   Коли говоримо про грип і застуду варто згадати загальновідому істину про те, що найкращий спосіб лікування - це профілактика. Головним захистом від застуди і грипу є на імунітет.

   Послабити імунітет можуть безліч факторів. Це постійні стреси, надмірні фізичні та емоційні навантаження, хронічні захворювання, недостатня кількість вітамінів в організмі, зловживання нікотином, алкоголем, довготривала терапія антибіотиками, екологічні проблеми тощо.

   Групою ризику у період грипу є перш за все діти віком до 7-ми років, в яких імунна система ще недостатньо сформована. Також ризикують особи похилого віку, у яких імунітет знижений у зв’язку із загальним старінням організму. Імунна система ослаблена також і у тих, хто часто хворіє застудними захворюваннями. Це своєрідне замкнуте коло: на фоні зниженого імунітету частіше виникають застудні захворювання, а застуда, в свою чергу, підриває імунітет. 

 

 

“ ПАМ’ЯТАЄМО :                                                                               
Імунітет знижують:
- стреси
- надмірні навантаження
- хронічні захворювання
- нестача вітамінів
- шкідливі звички
- антибіотики
- погана екологія ”     

 

   В період простудних захворювань потрібно збагатити меню дитини «вітамінними» продуктами - це яблука, цитрусові, ківі, різноманітні овочеві салати, квашена капуста. Традиційний чай краще вживати з лимоном, або ж замінити його відваром шипшини, напоями з чорної смородини чи обліпихи. Ці продукти багаті на вітамін С, який допомагає зміцнити імунітет.

 

“ ПАМ’ЯТАЄМО :
Імунітет підвищують:
- яблука
- цитрусові
- ківі
- овочеві салати
- квашена капуста
- чай з лимоном
- відвар шипшини
- чорна смородина
- обліпиха ”           

 

   Проте вітамінів, яких ми споживаємо з їжею, недостатньо. Тому варто пройти профілактичний курс вітамінотерапії тривалістю щонайменше 1 місяць. Приймати вітамінно-мінеральні комплекси доцільно аж до кінця зими, протягом усього сезону застуд.

  Стимулює імунну систему організму ехінацея пурпурова. Приймають препарати ехінацеї(краплі, сироп або таблетки) курсами до 20 днів. Приймати довготривалим курсом ехінацею не можна, адже постійне стимулювання імунної системи веде до її виснаження і може мати протилежний результат. Ехінацею не рекомендують дітям до 1-го року.   

       

 

           Що слід робити, аби не захворіти, спілкуючись із застудженою людиною?                                                                                                          

 

 

   Щоб не захворіли інші мешканці оселі, менше спілкуйтеся під час хвороби, користуйтеся марлевою пов’язкою, окремим посудом та рушником. Відмовтеся від традиційних носовичків, користуйтеся одноразовими хустинками. Часто мийте руки, провітрюйте кімнату - свіже повітря прискорить одужання.

 

 

“ ПАМ’ЯТАЄМО:
Коли хворієте:
- менше спілкуйтесь
- часто мийте руки
- провітрюйте кімнату
Потрібні:
- марлева пов’язка
- окремий посуд
- окремий рушник
- одноразові хустинки ”

 

 

   Добрий ефект дасть також аромотерапія. У домашніх умовах з успіхом використовують ефірні олії евкаліпту, сосни, піхти, розмарину для ароматизації повітря, для інгаляцій, для ванни або розтирань.

   Не слід забувати і про так звані фітонциди - чудові «природні антибіотики» - хрін, цибуля та часник. Наприклад, тарілку з часником можна поставити на столик, за яким дитина грає чи малює, чи зробити з нього коралі на шию. Можна вживати капсули з часниковою олією - властивості часнику зберігаються, а неприємного запаху немає.

 

 

У період епідемії грипу дотримуйтесь таких правил:

- уникайте людних місць;
- намагайтесь дихати не ротом, а через ніс, оскільки ніс є чудовим фільтром для вірусів і допомагає зігріти повітря, яке ми вдихаємо;
- уникайте переохолодження;
- перед виходом з дому змастіть слизову носа противірусною маззю.